Tule Maailmanvaihdon luontokävelylle Nuuksioon 25. huhtikuuta!

Haluaisitko tutustua Nuuksion kauniisiin metsiin ja vesiin sekä Maailmanvaihdon ystäviin? Tule mukaan Maailmanvaihdon luontokävelylle!

📅 lauantaina 25. huhtikuuta 2026
⏰ noin klo 10–16

Tässä tilaisuus tutustua uusiin ihmisiin ja nauttia yhdessä Suomen luonnosta. Kaikki ovat tervetulleita mukaan kävelylle ja osallistuminen on maksutonta.

Kuljemme yhdessä keskivaikean reitin, joka on pituudeltaan noin 5–10 km. Ryhmässämme on tilaa 20 osallistujalle.

Kävelyllämme ryhmän yhteisenä kielenä on englanti. Noudatamme kävelyllä Maailmanvaihdon turvallisemman tilan periaatteita.

Ilmoittaudu mukaan! Lähetämme ilmoittautuneille tarkempia tietoja, kuten reitin, saapumisohjeen, vinkkejä pukeutumiseen sekä ohjeita turvallisuuteen.

Ilmoittaudu täällä: https://forms.gle/p9TX8odZxuFNXsz3A

Haluatko kysyä jostakin? Otathan yhteyttä intern@maailmanvaihto.fi.

Tapaamisiin, odotamme innolla! 😊

Lue myös

Joulukuussa Liettuaan vapaaehtoiseksi koulutuskeskus Šiloon (DL 31.8.)

Kiehtooko sinua oppimisen maailma? Haluaisitko perehtyä myös kehitysvammaisten lasten ja...

Lokakuussa Liettuaan, Waldorf Open School hakee vapaaehtoista! (DL 31.8.)

Kiinnostaako sinua koulutuksen maailma? Tässä paikassa pääset vapaaehtoisytöntekijänä mukaan koulun...

Marraskuussa vapaaehtoistyöhön Puolaan – arkiaskareita ja tapahtumia kirjastossa Rumiassa (DL 29.8.)

Oletko kiinnostununut tutustumaan kirjastotoimintaan ulkomailla? Haluaisitko perehtyä paikalliseen elämään Puolassa?...